Hakkımızda

Hikayemiz
Gelişim Enstitüsü
#gelişimdeyiz Manifestosu
Hikayemiz 01

Hikayemiz

Gelişim Enstitüsü, Yasemin Sungur tarafından 1999 Yılında kurulmuştur. Gelişim Enstitüsü; kurumsal ve bireysel gelişim için 7’den 77’e hayatın her alanında kendini geliştirdikleri programlar ile hizmet eder. Bugüne dek binlerce kişiye, on binlerce saat eğitim, danışmanlık ve koçluk çalışması yapmıştır. Sosyal, kültürel ve toplumsal konularda fark yaratacak projeler, düşler, organize eder ve hayata geçirirler. Yenilikçi ve genç bir ekip ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişim Enstitüsü 02

Gelişim Enstitüsü

Gelişim için yola çıkmak isteyen, yolun başında, işin başında, hayatın içinde yolda olan bireylere ve bireylerin emek verdiği kurumlara yol arkadaşlığı yapmak için üretimdeyiz.

#gelişimdeyiz Manifestosu 03

#gelişimdeyiz Manifestosu

1. Her yaştan, herkes için #gelişimdeyiz.
2. Gelişim, tüm alanları ile bir bütündür.
3. Gelişim devamlılık gösterir, hayat boyu devam eder.
4. Gelişim içten dışa doğrudur, öz’den başlar.
5. Bireysel farklılıkların farkındayız. Her birey benzer süreçleri farklı ritimler ile yaşayabilir.
6. Her bireyin özel olduğunun farkındayız. Kimseye benzetmeden, kıyaslamadan #gelişimdeyiz.
7. Var olan potansiyeli keşfetmek, kullanmak ve değişim için #gelişimdeyiz.

student-girl
Bedensel, zihinsel ve ruhsal farkındalıkla; İyiyi düşünüp güzeli düşleyerek kendimize nasıl iyi geleceğimizi anlatan şahane bir hediye vermişsiniz. Kendime iyi gelmek için önce kendimi tanıyor, analiz ediyor ve ardından kendime nelerin iyi geldiğini bilmek için yazıyorum, notlar alıyorum, pekiştiriyorum. Kendimde değer yaratan sözleri buluyorum ama tüm bunları kendimi sorgulamadan, aksine kendimi değerlendirerek yapıyorum. Böylece olaylara pozitif bakmayı da öğreniyorum ve sonuç olarak kendime iyi gelenleri seçimlerime yansıtıyorum. Bizi harekete geçiren size, sevgilerimle...
img-slider-home
Birçok eğitim, online hizmet size yalnızca bir keşfetme süreci öğütlüyor. Çoğu zaman bu süreç yıkım yaratıyor ve fakat bina yıkıldıktan sonra yapılanma sürecinde ne yapacağınız konusunda yalnız kalıyorsunuz. Yasemin Sungur farklı bir eğitmen. Bu çalışmada sizi önce keşif sürecine sokuyor. Bu sürecin de negatif akışta olmamasını sağlıyor. Verdiği bilgi ve yönlendirmeleri ile daha ilk andan pozitif değişime sizi itiyor. Haftalar hızla geçiyor ve geldiğiniz noktada yıktığınız konuların etrafında kocaman bahçeli yeni yapılar kurduğunuzu fark ediyorsunuz.
nguoi-yeu-tung
Kendi adıma, kişiliğime farkında bir karakter ekledim ve etkisi her geçen gün güzelleşerek büyüyor. Düşlerim, geleceğim oldu. Program akışında bilinçli seçmeyi öğrendim. Benim seçimlerim ve bunu bilmekten çok mutluyum. Bana ait olan seçimler sadece benim sorumluluğumda. Hayatımdan ben sorumluyum. Hocamın kıymetli videolarını tekrar tekrar seyrediyor ve yeni yeni şeyler duyuyorum. Her seferinde kendimi geliştirecek yeni bir kelime bana dokunuyor ve beni ileriye götürüyor. Öğrendiğim birçok şey gibi, sınırsız gibi gözüken sonsuz kaynağım zamanın da aslında sonsuz olmadığını, nasıl da değerli bir kaynak olduğunu öğrendim. Boşa harcanamayacak kadar değerli ve tek kullanımlık. İçinde birçok renkleri olan bu program, bana beni ekledi. Ben harekete geçtim bir kere...