MANDALA ile ÖZ’e Yolculuk

7de5ee16-a7e1-4144-8f44-4ec77466c4ab
15
Kas

Videoları izlemek için eğitimi satın almanız gerekmektedir.

Mandala çizen bireylerde konsantrasyon, farkındalık, özgüven ve yaratıcılık artar. Birey kendisi ile baş başa kalarak dinginleşir, sakinleşir.

Mandala çizimleri sayesinde ruhumuzun derinliklerine bakabilir ve bilinçaltımızın bize hikâyemizi anlatmasına izin verebiliriz.

Mandala çizim süreci, bizi duygularımız ile direkt bağlantıya geçirir. Bu bağlantı sırasında ruhumuz bize renkler ve imgeler yoluyla konuşur. Bu lisanı anlamak ve hayatımızda değişimi yaratma şansını bulabilmek için önemli bir araçtır.

Mandala çizmek eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Bu çalışmayı yaparken, hayatımızın temposu bir süreliğine yavaşlar ve iç huzuru deneyimleriz.

Farkındalığı ve konsantrasyonu artıran Mandala, aynı zamanda kendimize verdiğimiz değer ve özgüven duygularını da artırır.

Mandala çizmek, kişiyi bilinçaltı ile bağlantıya geçirir ve hayallerin başarılabilir hedeflere dönüşmesinde yardımcı olur.

 

Nedir Mandala ?

Hint kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad olarak kabul edilir. Genel olarak mandala, şekilleri belli bir düzene göre boyamaktır.

Mandala çizmek için yetenekli olmak gerekmez. Yeteneğim yok diyenlere de bir sözümüz var: Deneyimlemek isteyen her birey “Mandala’’ yapabilir.

Bu yolda buluşacağımız kişilerin mistizme ve içsel huzura olan inancıyla harika vakit geçireceğiz.

Mandala çizerken, ruhumuzun yansımasıyla konsantrasyon artar, zihin dinginleşir ve iç huzuru deneyimleriz.

Mandala, kişisel yaratıcılık, gelişmiş farkındalık ve spiritüel gelişim süreçlerinden oluşan keşif yolculuğudur.

 

Seans içeriği

Mandala nedir?

Felsefedeki yeri nedir?

Hayata adaptasyonu nedir?

Çizim teknikleri

Çizim uygulamaları

 

Meditasyon amacı ile başlanan bu aktivite, doğru ilerlendiğinde zanaate, sanata giden bir yolculuğa da dönüşebilmektedir.

Kurs İçeriği

Toplam Ders Sayısı:5 Ders Zaman: 10 Hafta
 • MANDALA ile ÖZ'e Yolculuk  0/5

  • Lecture1.1
  • Lecture1.2
  • Lecture1.3
  • Lecture1.4
  • Lecture1.5

Eğitmen

Admin bar avatar

Kendi kaleminden Aslıhan AKSUN MANDALArt İstanbul, 1975 doğumluyum. 20 yılı aşkın bilişim sektöründe pazarlama ve satış tecrübeleri üzerinde deneyim kazandım. Aynı süreçte çeşitli felsefeleri incelemek üzere (Aktif Felsefe) Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nde seminerlere katıldım. Farklı kültür ve felsefeleri incelerken Hint ve Tibet felsefesinden etkilendim. İçsel yolculuğumda mistizm ve spritüel duygularla beslenirken 2008 yılında Berlin’de Mandala üstadı (Paco) ile tanıştım. İçsel derinliği olan ustam Paco’nun Türkiye’ye yerleşmesiyle, Mandala sanatının yaygınlaşması için Kadıköy’ de bir atölye kurduk. 2008 yılından bu yana öncelikle Paco’nun öğretisi ile meditasyon amaçlı Mandala çizimleri yapmaya başladım.....

0.0

0 Puanlama

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
333.00₺

Aslıhan Aksun

Eğitim İçerikleri

 • 5 Video
 • 1:00:00