İçeride Oyun Var

1fc573b1-d55c-4856-989d-761490b07f2a
16
Kas

Çocuklar oyunla büyür, ya büyükler? Bazen büyükler de…

Oyunun büyüsü, ciddiyetten uzak gibi görünürken, ciddi bir biçimde ve gerçeğin ta kendisi kadar etkilemesidir insanı.

Bir grup psikoterapisi yöntemi olan psikodrama da bize gerçeğin oyun yoluyla keşfini öğretir. Psikodramada grubun yardımcı bilinçdışı, köklerimizi aldığımız kollektif bilinçdışının temsilcisi olarak oyuna zemin oluşturan zengin bir maden yatağı sunar. Oyunlar sayesinde kendi kendimizin kaşifi olmak mümkündür.

Bu çalışma, içinde bulunduğumuz dönemde uzaktan eylem teknikleri ile online yürütülecek bir Psikodramatik Oyun Grubu olarak planlanmıştır.  Her oturumunda farklı bir oyunun oynanacağı kapalı grup içinde sosyometrik bağların gücü ile öznel keşifleri keyifle buluşturmayı hedefliyoruz…

Psikodrama Terapisti ve Eğitimcisi, Dr. Psk. Yeşim Türköz ile gerçekleştiriyoruz bu oyun grubunu, aylık katılımla 4 ayrı buluşma yapılacaktır. Her hafta farklı bir oyun oynanacaktır.

Tarih  Yeni çalışmamız Ekim ayında açılacaktır

Saat  … / …

 

Dr. Psk. Yeşim Türköz

Psikodrama Terapisti ve Eğitimcisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1985 yılında mezun olmuş ve aynı bölümden Klinik Psikoloji alanında bilim uzmanlığı derecesini almıştır. Doktora derecesini Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji ABD’da tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde özgül fobisi olan kişilerin tedavisinde, bir terapi tekniğinin etkililiğini araştırmış,  doktora tezinde ise anne-bebek bağlanma örüntülerinin, bellek süreçleri ve stresle başa çıkma davranışı üzerindeki etkisini çalışmıştır.

Sosyometri ve psikodrama alanında temel ve ileri düzey uygulamalı eğitimden geçmiş,  bilişsel psikoterapi, gestalt psikoterapisi, aile terapisi ve grup terapisi alanlarında da  uygulamalı eğitimler almıştır. Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet gösteren ve Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diploma veren İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde, Psikodrama Eğitimi Üst Aşama programını tamamlayarak Psikodrama Terapisti diploması almıştır. Üst aşama eğitimi tezinde, psikodramanın güvenli zemininde, yakın ilişkilerdeki bağlanma örüntülerinin nasıl yeniden yapılandırıldığını, nörobiyopsikolojik bir bakış açısı ile araştırmıştır. Son olarak aynı kurum bünyesinde, psikodramatist yetiştirme yetkisini veren, “eğiticinin eğitimi…

Kurs İçeriği

Zaman: 10 Hafta

Curriculum is empty

0.0

0 Puanlama

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
472.00₺